kontakt

STARŠÍ ŽÁCI VEZOU BODY Z LITVÍNOVA

10.3.2008

(autorem článku je Ladislav Müller)

V neděli 9.3.2008 se rozjel další turnaj ústeckého přeboru starších žáků v Litvínově, kam přijeli postoloprtští starší žáci v sestavě s půlkou mladších žáků, původně pro co nejmenší výprask od mosteckých Vipers a litvínovského Bivoje, oba zápasy se však Postoloprtům povedli téměř na výbornou!

FbK PRTY – FBC Vipers 16. ZŠ Most ‚,B‘‘ 3:6 (1:1; 1:1; 1:4)
branky Prt: 3., 39. Kovář (na první Pleyer, na druhou Leško), 18. Pichl

I když poslední vzájemný zápas dopadl 11:3 ve prospěch Mostu, tak Prty nešly do zápasu, s žádným respektem a ve 3. minutě v přesilové hře 5 na 4 se dostaly do vedení po Kovářově střele do levého horního rohu branky, asistenci si připsal Ladislav Pleyer. Téměř celou 1. třetinu Prty vedly, jenže 45 sekund do konce třetiny dostaly gól takřka do šatny, který padl jen pár sekund, než by se vrátil z trestné lavice postoloprtský hráč, sedící za špatné střídaní. Hned na začátku 2. třetiny navázal Most gólem na svoji vyrovnávací branku a 15 sekund po začátku už vedl 1:2. Jenže Prty se nedaly a ve vyrovnané partii chtěly alespoň spravedlivý bod, na který svitla naděje po vyrovnávacím gólu Petra Pichla na 2:2, tento stav vydržel celou 2. třetinu. Ve 3. třetině však Prty už nestačily na Most, který je na 2. místě v tabulce a dostaly 4 góly, v závěru utkání 2. minuty před koncem už jen snížil na konečných 3:6 svojí druhou brankou v zápase Radek Kovář po asistenci Jakuba Leška.

SK Bivoj Litvínov ,,B‘‘ – FbK PRTY 0:2 (0:0; 0:0; 0:2)
branky: 31. Kovář (Račko), 36. Hefner (Kovář)

Navázat na úspěšné dvě třetiny z prvního utkání a napravit poslední třetinu z utkání proti Mostu, s tímto cílem vstoupil do utkání proti Litvínovu tým z Postoloprt. A také se to dařilo plnit! Napínavé utkání, které však oproti očekávání moc gólu nepřineslo, však přineslo pohledné akce. 1. třetina se hrála převážně na litvínovské polovině, kam soupeře Postoloprty zatlačily a přes přetrvávající tlak, který jen občas přerušil občasný litvínovský výlet do útoku, gól nepadl. Od 2. třetiny však Litvínov začal hrát více aktivně a šance na obou stranách se vyrovnaly, ale i tato třetina nepřinesla branku. Do závěrečné části šly Prty urvat všechny 3 body a cíl začali plnit hráči v 5. minutě, kdy se trefil Radek Kovář po nahrávce Petra Račka, který poslal střelce gólu do sóla na brankáře. Tento gól zvýšil naději, že z toho turnaje odjedou Prty alespoň s jedním bodem. Litvínov se začal více tlačit do útoku, ale obrana Postoloprt byla výborná a útočníci se drali dál dopředu, aby dali pojišťovací gól a ten taky přisel, v 10. minutě se trefil z první po nahrávce Radka Kováře Stanislav Hefner. Litvínov se vzal po tomto gólu oddechový čas a šli do zbytku zápasu s tím, že nemají co ztratit a chtějí vyrovnat, jenže tomu jim statně bránila prtská obrana a útočníci, kteří se nadále dostávali do útoku ubírali Litvínovu vteřiny, kterých bylo pro ně hodně malá. A tak Prty vyhrály nad 3. týmem tabulky 2:0, přežily tři oslabení bez inkasovaného gólu a brankář Milan Sulo si připsal na své konto, i díky skvělé obraně, první vychytanou nulu!

SESTAVA FBK PRTY: Milan SULO #1 – Radek KOVÁŘ #3, Petr PICHL #4, Jaroslav SEIFERT #6, Ladislav PLEYER #9, Petr RAČKO #12, Stanislav HEFNER #15, Jakub LEŠKO #16

PRAGUE GAMES

28.1.2008

Tato zpráva je pouze pro starší žáky a juniory. Náš tým má možnost účasti na prestižním turnaji Prague Games. Více informací naleznete v tomto dokumentu. Všichni, kterých se toto týká, tuto nabídku zvažte a prokonzultujte doma s rodiči a co nejdříve se domluvte s trenérem na tréninku. Mohla by to být zajímavá zkušenost.

Zahrajte si také florbal

22.1.2008

Tým FbK PRTY příjme do svých řad nové florbalisty. Pro mladší ročníky je to vhodná doba začít s florbalem a pro ty starší skvělý způsob aktivního odpočinku. Pokud máte zájem, stačí se kdykoliv zastavit na kterémkoliv tréninku v postoloprtské tělocvičně (viz sekce kontakty).

PRTY "doma" obklopeny týmy z Mostu

18.12.2007

Ve sportovní hale v Krupce, která obvykle pořádá turnaje v sálové kopané, pořádal tým FbK Prty turnaj, kde se utkal se dvěma týmy Mostu. V prvním zapase proti dosud vedoucím Vipers, ve druhém proti Wings, tradičně hrajícím ve spodní polovině tabulky a nyní přímým konkurentem o sedmé místo v tabulce.

FBC Vipers Most B - FbK Prty 7:2 (0:0;3:1;4:1)
B(A) Prty: 29. Grunt (Mareš), 37. Gyurján M. (Vágner)
*soupiska týmu Vipers nešla přečíst, proto nejsou uvedeny autoři gólů a asistencí

Tým z Postoloprt, povzbuzený výhrou z minulého kola proti týmu též hrajícím na špici tabulky - SK Bivoj Litvínov, nastoupil proti dalšímu týmu ze špice tabulky, tentokrát z jejího úplného vrcholu, rezervě mosteckých Vipers. Prty chtěli zopakovat litvínovský úspěch nebo alespoň se pokusit zkomplikovat mosteckým cestu za výhrou, což se jim v prvním dějství utkaní podařilo, ve druhé třetině však Vipers chtěli udržet svoje postavení na prvním místě v tabulce a dali do utkaní všechno a i když se Prty hodně snažili a dali i dva góly, mosteckým nájezdníkům prtská zeď odolávala jen těžko a tak Vipers, jehož "áčko" vede i tabulku druhé ligy, vezli domů všechny tři body.

FbK Prty - FBC Wings Most 7:6 (2:0;1:3;4:3)
B(A): 1. Grunt (Vágner), 4., 33. Mareš (na první Pánek), 29. Gyurján M., 32. Gyurján R. (Turek), 45. Turek, 51. Wildumetz (VLASTNÍ) - 20. Wildumetz (Valach), 21. Valach (Barták), 27. Barták (Valach), 42. König (Wildumetz),43. Kasal, 43. Barták (König)

V dalším utkaní proti druhému z mosteckých týmů chtěli Prty vše odčinit a podmínka byla získat všechny body z utkání a první třetina tomu jasně nasvědčovala, že pro to hráči dělají maximum, vyhráli ji 2:0. Ve druhé třetině však Prty mostecký tým, který měl jen dva hráče na střídání (i díky tomu), podcenili a Wings toho patřičně využil, vyhráli druhou třetinu 3:1 (dokonce v jednu chvíli vedli celkově 2:3) a Prtům hrozilo, že i v tomto utkání vyjdou bodově naprázdno. Do třetí třetiny tedy nastoupili s tím, že utkání chtějí otočit a strhnout výhru na svoji stranu a to se jim povedlo náramně - dostali se do vedení 7:3. Jenže když už si mysleli, že už zápas mají vyhraný, Wings začal stahovat až na 7:6 a Prty se začali obávat o výhru. Most si vzal oddechový čas a plánoval jak získat alespoň jeden bod, jenže hned po timu se dostali do oslabení a Prty dali zbytek sil do toho, aby výhru udrželi a Most tlačili u jejich branky, pojišťovací branka Vladimíra Vágnera však přišla těsně po skončení třetiny a tak nebyla uznána. I tak ale Prty získali všechny body z tohoto utkání a pokračují v bodových ziscích ve své historicky úspěšné sezóně, kde se v tabulce drží v jejím středu, navíc díky rotaci, kdy každé kolo jeden tým má pauzu mají oproti většině týmu odehrané o dva zápasy méně.

SESTAVA FBK PRTY: Švíka #26 - Vágner #11 (C), Čarnožická #7, Müller #88, Kopča #2 - Mareš #5, Krumlová #6, Turek #8, Gyurján M. #97, Gyurján R. #42, Grunt #98, Mach #99, Pánek #10

Vzkazy upraveny

12.12.2007

Z důvodu provedení operace údržby budou vzkazy cca na jeden týden mimo provoz. Omlouváme se za způsobené problémy a děkujeme za pochopení.

Vzkazy již jsou zase v plném provozu. Největší změnou je možnost odpovědi na kterýkoliv příspěvek. Abychom však zamezili různým soukromým debatám, budou mít možnost přímé odpovědi na vzkaz pouze autorizovaní uživatelé, kteří se prokáží heslem. Někteří z hráčů již mají svou přezdívku autorizovanou, pokud nemáte nebo jste zapomněli heslo, kontaktujte Jozu Monzera buď na ICQ, anebo kdo nemá, tak na emailu jmonzer zavináč seznam.cz. Připomínáme jen, že neautorizovaní uživatelé mají možnost poslat vzkaz, nikoliv však na něj odpovědět. Zní to složitě, ale časem určitě všichni pochopí :)

Stále platí podmínka, že vzkazy jsou výhradně pro účely florbalu a věcí kolem něj, rozhodně ne na vyřizování soukromých sporů. Samozřejmě pokud si budou dva kamarádi potřebovat něco důležitého vyřídit, není v tom žádný problém. Tolerovat se však nebudou nadávky a urážky, proto se chovejte slušně!!!

Změny (nejen) v kádru!

17.10.2007

Začíná nová sezóna plná změn. Nejvýznamnější změnou je spojení dvou florbalových krajů do jednoho – náš Ústecký kraj se spojil s krajem Libereckým. Dlouholetého svérázného šéfa Čendu Stránského nahradil v čele sekretariátu liberecký Luboš Kocourek. Kam tato změna vede se můžete přesvědčit na oficiálních stránkách ČFbU, kde dodnes nejsou výsledky prvního kola, které se odehrálo již před více než dvěma týdny. Všechny týmy si také musejí zvykat na fakt, že dva dny před zápasem ani nevědí v kolik hodin vlastně budou hrát.

Změny se však týkají i našeho týmu, konkrétně se jedná o odchody a příchody, případně (u někoho již několikáté) návraty do zelenobílého dresu. Do Vipers Most přestoupil bývalý kapitán Lukáš Procházka a na půlroční hostování do Bivoje Litvínov zamířil produktivní talentovaný útočník Josef Monzer. Naopak v kádru se objevili i noví hráči. Velkou posilou by mohl být všestranný dříč Roman Gyurján, který zamířil do týmu za svým bratrem Michalem. Dále se jedná o „krále brankovišť“ Karla Švíku, který své kvality prokázal hned v prvním zápasu, kdy vychytal těsnou výhru nad soupeřem z Chomutova. Další příchody (návraty) jsou hráči z Loun – Ladislav „El-Minho“ Müller, Tomáš Canini, Jakub Pánek a Jiří Mareš. Jak si zelenobílí poradí s těmito změnami ukáže jen čas…